Ознака: топло

Вести Македонија

Денес сончево и топло, од утре посвежо

Денес времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Попладне и претежно во планинските делови ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Минималната температура […]