Ознака: торнадо

Вести

Торнадо беснее во две американски држави: Куќите уништени, мразот бил со големина на бејзбол топка

Невремето кое уништувало куќи и корнело дрва ширум Алабама и Мисисипи се движи кон американските држави Џорџија и Флорида, каде се објавени предупредувања до граѓаните. Околу 20.000 куќи и компании […]

Вести

Торнадо предизвика сериозна материјална штета во Канада

Торнадо предизвика сериозна материјална штета во канадскиот главен град Отава, јавија локалните медиуми. Триесет лица се повредени, од кои пет се во потешка здравствена состојба. Десетици куќи и станбени објекти […]

Вести

Летаа лежалки и чадори на сите страни: Торнадо испразни плажа во секунда

Вистински хаос на плажа во руското летувалиште Геленџик на брегот на Црното море предизвика торнадо кое се појави од никаде. Видеото кое е објавено е снимено е од страна на […]

Вести

Две лица загинаа а шест се полесно повредени во торнадата во САД

Најмалку девет торнада ги зафатија американските сојузни држави Охајо, Пенсилванија и Индијана. За сега се потврдени две жртви, а шест лица се полесно повредени.Нуркачите во Пенсилванија пронајдоа две тела на […]

Вести

ВИДЕО: Двајца мртви откако торнадо го погоди Рим

Драматично торнадо го зафати завчера Рим и неговата околина, при што загинаа најмалку двајца, а десетици други се повредени.Четириесет и седумгодишен маж загинал во Лидисполи откако се срушиле два ката […]

Вести

Страшно торнадо во Рим, Колосеумот под вода

Силно торнадо вчера го погоди Рим, а според најновите информации две лица го загубиле животот во страшното невреме.Торнадото поминало низ неколку населби во северен Рим како и низ покраината Лацио. […]

Балкан

Торнадо беснее во Црна Гора: Црни облаци надвиснаа над градот, народот во паника

На социјалните мрежи кружат фотографии каде се гледа дека небото е речиси сосема црно, а облаците целосно надвиснале над Црна Гора.Во Подгорица од утрово врне силен дожд, проследен со грмотевици, […]

Вести

ВИДЕО: Торнадо беснее во централна Америка, штетата е огромна

Неколку торнада се појавија во централниот дел на американската држава Индијана, при што оштетени се голем број куќи и над илјада лица останаа без електрична енергија.Полесно повредени се 12 лица, […]