Ознака: Торта цунами

Кулинарство

Тортата цунами е нов хит – никогаш порано не сте јаделе вакво нешто!

Пандемијата и заклучувањето донесе нови и интересни кулинарски трендови минатата година, а луѓето експериментираа со мноштво рецепти од палачинки со житарици до колачи од банана. Се чини дека ентузијазмот не […]