Ознака: тортиљи

Кулинарство

Запечени тортиљи со пилешко и кашкавал

Мексиканската кујна е популарна низ целиот свет, а ја сакаат и Македонците. За денешниот ручек ви препорачуваме да подготвите запечени тортиљи полнети со пилешко и кашкавал. Потребни состојки: 8 тортиљи […]

Кулинарство

За љубителите на мексиканската кујна: Тортиљи со пилешко, павлака и домати

Потребни состојки: Тортиљи 2 домати 1 пиперка Кечап, мајонез 3 лажици кисела павлака 300 г пилешки стек Начин на подготовка: Промешајте го месото со павлака. Исечете ги доматите на кришки, […]

Кулинарство

Од тортиљите се прават генијални ролни, сендвичи, па дури и пица

Со класични кифлички со пилешко или мелено месо, овој пат решивме да ги претвориме тортиљите во вкусни закуски на кои им е тешко да се одолее. Направете раскошен сендвич за […]

Кулинарство

Тортиљи со пилешко и моркови

Пробајте го новиот рецепт на Мартина Трајаноска за тортиљи со пилешко, интересен и вкусен предлог за ручек. Потребни состојки: Тортиљи Пилешко месо Морков Cалата Начин на подготовка: Ставете го месото […]