Ознака: тотенхем

Меѓународен фудбал

Нова минијатура на Бејл, Тотенхем го победи Вест Хем

Фудбалерите на Вест Хем и Тотенхем, со фантастичен натпревар го комплетираа 27.коло во англиската Премиер лига.Победата на „Аптон Парк“ ја однесоа играчите на Тотенхем, кои предводени од брилијантниот Герет Бејл […]

Меѓународен фудбал

Вилаш-Боаш: Модриќ, гледај си ја својата работа!

Тренерот на Тотенхем реагираше на коментарите на Модриќ кој го повика Герет Бејл да се пресели во екипата на Реал Мадрид. Хрватскиот репрезентативец јавно го повика својот некогашен соиграч да […]

Меѓународен фудбал

Андре Виљаш Боаш призна дека Бејл би можел да замине

Андре Виљаш Боаш одби да ја исклучи можноста за продажба на крилниот играч на Тотенхем, Герет Бејл, и покрај неговата одлична изведба против Ливерпул, каде Тотенхем славеше со 2-1.  Португалскиот […]

Меѓународен фудбал

Доколку Тотенхем не се избори за ЛШ, Бејл го напушта клубот

Велшанецот вели дека би сакал да се исброба во друга земја, потенцира дека клучен фактор би било пласманот на Тотенхем во Лигата на Шампионите. Герет Бејл е голема желба на […]