Ознака: тоше

Занимливости

Босанец ќе оди пеш до гробот на Тоше Проески

Сенад Хаџиќ од Бановиќи кој досега испешачи илјадници километри ќе тргне на нов поход до Крушево, родното место на нашиот популарен пејач, Тоше Проески, кој загина во сообраќајна несреќа. Хаџиќ […]

Сцена

На гробот на Тоше ја запознала љубовта на својот живот

Дека љубовта ги руши сите бариери и дека не постојат километри кои можат да ја оддалечат љубовта потврдува и приказната која почнува во босанското место Живиница, во близина на Тузла, […]