Ознака: траекторија

Црна хроника

„Море Миле, нити е сечено, нити е лепено”, му рече обвинителката на Миле Јанакиески

„Море Миле, нити е сечено, нити е лепено. Јас ќе ти сечам, ќе ти лепам”, му рекла обвинителката од СЈО Лиле Стефанова на екс министерот за транспорт и врски Миле […]

Вести Македонија

Ние како граѓани имаме право да знаеме за случајот Траекторија

Одбраната бара исклучување на јавноста. Џолев не дозволи… Во Кривичниот суд продолжи слушањето на телефонските разговори кои СЈО ги достави како доказ за случајот Траекторија, односно за изградбата на патиштата Миладиновци – […]

Вести Македонија

Никола Груевски ќе се обрати денес во 14.30 часот

Екс премиерот и екс лидер на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски за 14.30 часот најави прес конференција во Собранието.Прес конференцијата како што е речено ќе се одржи по завршувањето на денешното […]

Издвојуваме

На Груевски му се закануваат уште 20 години затвор по другите обвиненија

Според она што го дознаваме на Груевски му се закануваат уште 20 години затвор по другите обвиненија, не сметајќи ја веќе изречената пресуда од две години оваа недела. Пред него се […]

Вести

„Титаник“ – закана од притвори за врхушката на ВМРО-ДПМНЕ

Два дена пред истекот на рокот за поднесување обвиненија, Специјалното јавно обвинителство (СЈО) поднесе 17 обвиненија. Обвинети се 94 физички и 7 правни лица за случаи поврзани со злоупотреба на службата, […]