Ознака: ТРАМВАЈ

Балкан Вести

Трамвај излета од шини во Белград, едно лице загина

Во тешка сообраќајна несреќа која се случи утрово во центарот на Белград при што трмвај излета од шините загина едно, а повредене се пет лица. Несреќата се случила кога автомобил “Дачија“ […]

Црна хроника

Бројот на загинати расте во трамвајската несреќа во Лондон

Бројот на загинати во денешната трамвајска несреќа во јужен Лондон се искачи на седум, соопшти вечерва британска полиција.Полицијата информира дека возачот на трамвајот е приведен, но не наведе детали. Спасувачките […]

Црна хроника

Трагедија! Трамвај излетал од шини во Лондон

Петтмина загинале, а најмалку 50 луѓе се повредени во несреќата која се случила утрово на југот од Лондон кога трамвај излетал од шините и се превртел од засега неутврдени причини.Сообраќајната […]

Видео

Балканка направи хаос во Швајцарија: Ѝ заѕвонел телефонот додека се возела во трамвај и…

Снимка која е направена во еден швајцарски град многу брзо стана хит на социјалните мрежи, еве и зошто!Имено, една госпоѓа разговарала на телефон. Но, таа била толку гласна, што Швајцарците […]