Ознака: трамп. бајден

Вести

Полека се затвораат гласачките кутии на изборите во САД. Ова се првите 400.000 гласови

Полека се затвораат гласачките кутии на изборите во САД. Ова се првите 400.000 гласови Одлучувачки држави се Флорида, Пенсилванија, Мичиген, Висконсин, Северна Каролина и Аризона. Околу 225.000 гласови за Трамп […]

Вести

Трамп или Бајден? Америка денеска бира претседател

Трамп или Бајден? Америка денеска бира претседател Кој ќе ги добие клучевите од Белата куќа на 4 години? Во кого имаат доверба американците? Пандемијата го промени начинот и односот кон […]