Ознака: транзиција

Вести Интервјуа

Гордана Силјаноска прегазена, Филип Петровски убедливо води на сите анкети

Филип Петровски води убедливо пред Гордана Силјановска на анкетите… Имено две анкети беа направени на социјалните мрежи во последните два дена од лица блиски на „белата палата“. Првата беше избришана […]

Коментари

Мицкоски и Силјаноска помалку од 180.000 гласови на претседателските избори

Сведоци сме на најсултанскиот избор на кандидат за претседател од страна на Христијан Мицкоски лично и персонално. Во ВМРО-ДПМНЕ не постои слободна мисла и демократија со години, но и Груевски […]

Избор на уредникот

Силјановска: Кон неистомисленик, што барате на овој профил?

Силјановска: Кон неистомисленик, што барате на овој профил?, ова прашање следеше по заканата за кривичен прогон кон, замислете, неистомисленик. Ете така популарната поранешна министерка на Бранко Црвенковски ГОГА СОРОС, се […]

Коментари

Свиркач: Гога СОРОС ни се заканува со кривични за коментар на Фејсбук

Опаа, уште не станала кандидат а Гога СОРОС (Гордана Силјановска Давкова) си гази по социјалните мрежи. Ненавикната дека може некој да има и различно мислење, оти на предавања студентите им […]

Избор на уредникот

Имала ли кандидатката Гордана Силјановска Давкова фришоп во време на транзицијата кога 300.000 луѓе останаа на улица?

Се разбира дека ДА. Тоа го потврдуваат стенограмите на Собранието на Република Македонија. Во прилог документи од таа трауматична транзиција во која 300.000 Македонци останаа на улуца! СТЕНОГРАФСКИ БЕЛЕШКИ ОД […]

Издвојуваме

Состав на Владата на Бранко Црвенковски, еден од министрите и е Гордана Силјановска Давкова

Бидејќи некој смета на кратко паметење и се труди да се „заташкаат“ работите, ПУЛС24 реши да ве потсети на составот на Владата на Бранко Црвенковски од 1992 година. Повозрасните се […]

Вести

Груевски во Радовиш: Грантови за компаниите кои ќе ги рестартираат фабриките-жртви на транзицијата

Вкупните странски инвестиции во Македонија во минатотото изнесуваше над 2 милијарди евра, а во време кога дојдовме на власт извозот беше само една милијарда, а сега во 2016 година изнесува […]

Вести

ВМРО-ДПМНЕ ги исправа грешките од транзицијата

Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ ги исправа грешките на СДСМ од времето на транзицијата. Ако тогаш се затвораа фабрики и се бркаа работници на улица, сега се рестартираат запуштените капацитети, се […]

Вести

Граѓаните не забораваат дека СДСМ на улица остави 200.000 луѓе

Граѓаните на Република Македонија не ги забораваат делата на СДСМ. Оваа партија кога беше на власт остави на улица 200.000 граѓани.СДСМ остави без егзистенција 200.000 семејства во криминалната приватизација, а […]

Вести

Франција се залага за транзиција на Сирија без Асад

Францускиот министер за одбрана Жан-Ив Ледриан се зазема во саботата во Абудаби за помош во граѓанската војна во Сирија, повикувајќи на политичка транзиција којашто би го исклучувала учеството на претседателот […]