Ознака: транспарент

Бавча

Членови на подмладокот на СДСМ фатени на дело како поставуваат транспарент!

Откако се одржа средба со претставниците на најголемите политички партии за да се спроведат неколку точки од Пржинскиот договор, повторно заживеа надежта дека наскоро наближува крајот на политичката криза во […]

Вести

ФОТО: Поставен транспарент и во родното село на Заев

Продолжуваат герила акциите на граѓаните во Струмица и струмичко.Откако изминативе денови осамнаа неколку транспаренти низ Струмица, денеска на табла на која е означено селото Муртино во Струмица беше поставен нов […]

Вести

Пропадна обидот на СДСМ да исценира инцидент при посетата на Груевски во Крушево

Додека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски  е на терен со турбо интензивна агенда помеѓу жителите на селата од општина Кривогаштани и помеѓу крушевчани за да ги слушне нивните потреби и […]

Вести

ФОТО: На влезот од Битола транспарент со натпис „Рада носи Прада“

Транспарент на кој е напишано „Рада носи Прада“ осамна на влезот од Битола.Истиот се однесува на потпретседателката на СДСМ Радмила Шекеринска, која како и Зоран Заев е поборник за враќање на […]

Вести

ФОТО: На шарените револуционери им беше посакан пријатен престој во Халкидики

„Шарената револуција“ ќе одмора за викендов.Транспаренти  со порака „Пријатен престој во Грција, Шарена револуција“ беа поставени денес низ автопатот кој води до граничниот премин кон нашиот јужен сосед. „Револуционерите“ кои […]