Ознака: трансфер

Меѓународен фудбал

ФИФА ќе го казни Кардиф ако не го плати трансферот на Сала

Светската фудбалска федерација (ФИФА) може да воведе санкции за Кардиф ако клубот не го запази рокот за првата рата за трансферот на Сала. Кардиф до крајот на следната недела треба […]

Балкан

Еве зошто го ликвидирале Аркан!

Зоран Ускоковиќ Сколе, наводно е еден од организаторите на убиството на Жељко Ражњатовиќ Аркан. Наводно, тој бил бесен после расправијата поради поделбата на парите околу трансферот за фудбалерот Никола Лазетиќ. Аркан, […]

Меѓународен фудбал

5те најлоши купувања на Челзи од доаѓањето на Абрамович

Кога Кен Бејтс го продаде Челзи на рускиот милијардер Роман Абрамович за 140 милиони фунти во 2003, во Англија започна нова ера – Петродолар Премиер Лигата.  Во помалку од 10 сезони, Абрамович […]