Ознака: трансформација

Занимливости

Откриени се гени што се заеднички за развојот на човечките прсти и перките на рибите

Тим научници за првпат го следеле формирањето на перките и утврдиле дека прстите се формирани од истите структури, односно од оние кои кај рибите се појавуваат во одделените делови на […]

Сцена

Марија Шерифовиќ ги ШОКИРАШЕ СИТЕ: Каква трансформација на пејачката!

Марија Шерифовиќ ги  изненади  сите фанови кога  на Инстаграм објави фотографија во  потполно поинакво издание.Популарната пејачка на фановите им покажала како изгледа кога ќе стави кармин, руменило и  машна на […]

Видео

ОВАА ЖЕНА 15 ГОДИНИ НЕ СИ ГИ МИЕЛА ЗАБИТЕ: Еве на што личи!

Многумина не се одлучуваат за одење на стоматолог, како што е тоа и случај со Никол. Во детството имала многу трауматично искуство: Стоматологот по грешка ѝ извадил четири заби.Погрешното лекување […]

Видео

Таа е сосема обична просечна девојка, но кога ќе се нашминка за неа зборува целиот свет!

Не, таа не го оперирала лицето, но  сепак успева да го промени личниот опис. Погледнете како.Шминкањето стана рутина за многу  жени, поготово кога е дневната варијанта во прашање. Сепак постои […]

Фото

Пред и Потоа: Теа со неверојатна трансформација!

Нашата денешна кандидатка во рубриката Пред и Потоа е Теа Анастасова, а нашиот стилист Небојша Пешевски се погрижи за уште една неверојатна трансформација. Во продолжение имате галерија од целокупното одвивање […]