Ознака: траума

Живот

Траумата од детството една од главните причини за појава на депресија и анксиозност

Во современиот свет ако сте депресивни или анксиозни веројатно посетувате психолог кој Ви помогнува да се изборите со таа ситуација. Џоан Хари, колумнист од Хафингтон Пост се борел со оваа […]

Сцена

Сузана Манчиќ со потресна исповед: „Изгубив три бебиња, мислев дека ќе умрам!“

Водителката Сузана Манчиќ никогаш не зборувала за потресните моменти кои и се случиле во минатото.Имено таа три пати изгубила бебиња, а лекарите и кажале дека во сите три случаи носела […]

Живот

Чопор волци спасиле жртва насилување: „Не знам дали денес би била тука, да не беа волците“

Сара денес има 28 година вели дека ја спасиле волци откако со нив поминувало осум саати дневно.  Девојка од Калифорнија (САД) која после силување патела од пострауматично пореметуввање и анорексија […]

Живот

Два месеци откако била силувана почнала да ѝ паѓа косата: Искрена исповед на позната водителка!

Дваесет и седум годишната Стефани Џорџи конечно проговорила за ужасната ноќ која се случила во јули, кога ја силувал таксистот кој требало да ја однесе дома по излегувањето со пријателките. […]