Ознака: ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ

Македонија

На Вељаноски не му е симнат имунитетот

Со четири гласа „за“ и четири „против“ собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања ја заврши расправата за имунитетот на пратеникот, Трајко Вељаноски, пишува “Фокус“. -Тоа не значи дека е […]

Вести Македонија

Не учествуваме во менување на Уставот, нема двотретинско мнозинство, изјави Трајко Вељаноски и замина

„Нема да учествуваме во менување на Уставот, немате двотретинско мнозинство“, му порача експретседателот на Собранието, Трајко Вељаноски на премиерот Зоран Заев и ја напушти салата на Комисијата за уставни прашања. […]

Вести

Вељаноски го замолкна Богоевски: Милионските штети од вашата Шарена револуција ги плаќаат сите граѓани

Со Шарената револуција, два пати беше оштетен овој законодавен дом. Првиот пат се плати штета од 600.000 денари, вториот пат од 1 милион 200 денари кои ги платија граѓаните на […]

Вести

Конститутивната седница за новиот парламентарен состав е закажана во петок

Конститутивната седница на новиот состав на Собранието на Република Македонија ќе се одржи задутре, на 30 декември, во 13 часот. Седницата ја закажа и со неа ќе претседава претседателот на […]

Вести

Вељаноски: Одлуката на граѓаните треба да ја почитуваат сите

Претседателот на Собранието на Република Македонија Трајко Вељаноски денеска гласаше на избирачкото место 2571 во ОУ „Мирче Ацев“, општина Ѓорче Петров.– Македонија денеска гласа на 9. парламентарни избори. Секогаш кажувам […]

Вести

Трајко Вељаноски гласаше во општина Ѓорче Петров

Поранешниот претседателот на Собранието на Република Македонија Трајко Вељаноски денеска гласаше на избирачкото место 2571 во ОУ „Мирче Ацев“, општина Ѓорче Петров.Поранешниот претседателот на Собранието на Република Македонија Трајко Вељаноски […]

Вести

Претседателот на Собранието Вељаноски со честитка по повод Св. Климент

Претседателот на Собранието на Република Македонија денеска, по повод празникот Св. Климент, упати честитка до членовите на Светиот архиерејски синод на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, како и до […]

Вести

Трајко Вељаноски: Доградба на училиштето „Тихомир Милошевски“ е дел од програмата „РЕАЛНО“ на ВМРО-ДПМНЕ

Во програмата „РЕАЛНО“ на ВМРО-ДПМНЕ покрај многубројните проекти од областа на образованието е предвидено и изградба и доградба на 18 училишта во Р. Македонија, а меѓу нив е и основно […]