Ознака: Трајко Славевски

Вести

Стопанствениците исплашени од најавеното зголемување на даноците

Професорот Трајко Славевски во дебатната емисија Анализа на ТВ 24 ја потсети македонската јавност на предизборните ветувања на СДСМ за повисока минимална плата уште во првата година. Исполувањето на предизборните […]

Вести

Трајко Славевски го разобличи неиздржаниот економски дел од програмата на СДСМ

Поранешниот министер за финансии Трајко Славевски целосно го разобличи економскиот дел од програмата на СДСМ кој е неиздржан, во гостувањето во емисијата Топ Тема на Телма телевизија.Славевски со факти и […]