Ознака: ТРГОВЕЦ СО ЛУЃЕ

Вести

Во Италија уапсен трговец со луѓе

Трговец со луѓе од нигериско потекло познат по прекарот Рамбо е уапсен денеска во Италија под обвинение дека измачувал и убивал заробени мигранти во Либија, соопшти италијанската полиција.Осомничениот, чие вистинско […]