Ознака: треба

Скопје

Шилегов како на Вембли, нема да дозволи „Шпански скали“

Шилегов како на Вембли, нема да дозволи „Шпански скали“ ШИЛЕГОВ: НАМЕСТО ДА ГРАДИМЕ ЗГРАДИ НА ПЛОШТАДОТ, НИЕ СОЗДАВАМЕ ЗЕЛЕНИЛО Градоначалникот Петре Шилегов, градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ и претседателката […]

Свет

Стејт Департментот повтори дека на Груевски треба да му се суди во Македонија

Унгарскиот весник „Непсзава“ повторно побарал мислење од „Стејт Департментот“ за случајот со поранешниот премиер, Никола Груевски по добивањето на политички азил од страна на унгарските власти, пренесе „Унгарија денес“. Стејт […]