Ознака: тренинг

Живот

Кафето пред тренинг го топи салото! Научниците открија како кофеинот влијае на мастите

Ново истражување сугерира дека пиењето кафе пред тренинг може да помогне во согорувањето на маснотиите. Пиењето силно кафе пред вежбање помага во согорувањето на маснотиите Според новата студија објавена во […]

Живот

Тренинг што ги враќа сетилата за мирис и вкус по вирусот корона: Еве што да направите!

Првиот симптом на корона вирус е главно губење на чувството за вкус и мирис. Состојба позната во медицината како асоманија. Д-р Дејвид Росен, оториноларинголог од Џеферсон Здравје, објасни зошто се […]

Нега и убавина

Тренинг од само четири минути што топи килограми како од шега

Сепак, пред неколку години, светот „полуде“ по табата – тренинг што трае четири до 16 минути без загревање, а неговата популарност не спласнува. Табата е метод за слабеење што како […]

Нега и убавина

Тренинг и доење: Дали новопечените мајки треба да вежбаат?

Имено, иако многумина веруваат дека тренингот може да му наштети на доењето, односно на производството на млеко, тоа не е точно. Кога доите, најважни се здравата и урамнотежена исхрана и […]

Сцена

На Цеца веќе не и е добро од оваа глетка- Вељко започна да диши преку маска, сите се молат да дојде најважниот ден за семејството

Синот на Цеца ги изненади, но и вознемири своите следбеници на социјалните мрежи објавувајќи фотографија од неговиот необичен тренинг. Имено тој за мечот кој наскоро следува се подготвува веќе со […]