Ознака: тренинг

Сцена

Луѓето не можат да поверуваат дека Џенифер Лопез има 49 години

По нејзиниот неверојатен перформанс во вторникот, 49-годишната пејачка објавила импресивна фотографија со мускули на Инстаграм за да го прослави завршувањето на 12-тото шоу во Лас Вегас од планираните 15. „Си […]

Сцена

Секси и затегната: Џенифер Лопез објавила провокативна фотографија по вежбање

Пејачката и актерка Џенифер Лопез, овие денови има настапи во клубот “Planet Hollywood” во Лас Вегас, поради што напорно вежба за да ги доведе својата линија и кондиција на завидно […]

Живот

Пет работи кои никако не треба да ги правите пред тренинг

Фитнес подготовките за супер тело на плажа веќе одамна се почнати, но ако не ги добивате посакуваните резултати, сигурно правите некоја од овие 5 грешки.1. Пиете алкохол Без разлика на […]