Ознака: трепки

Нега и убавина

Маслото на оваа билка прави чуда за трепките и веѓите!

Рицинусово масло се добива од семето на растението рицинус. Покрај хидрирање на кожата, рицинусовото масло содржи минерали и витамини А, Ц, Б6 кои ги негуваат и зајакнуваат трепките и веѓите. […]

Живот

Ќе ви бараат рецепт: Со ова масло вашата коса, трепки и веѓи ќе растат како луди!

Повеќето  жени, а во последно време и  многу  мажи вложуваат  многу  време и пари  во косата. Секоја жена сака да има совршена, сјајна и здрава коса што  ги прави уште […]

Живот

Милиони жени ѝ се благодарни: Открила генијален трик за долги издрави трепки!

Ова видео  има повеќе од 10 милиони прегледи а во него  можете да дознаете како  вашите трепки да бидат долги и здрави.За тоа ќе ви  биде потребен само  вазелин Да, […]