Ознака: трикови

Занимливости

Едноставни трикови како да го затоплите домот без да го зголемувате греењето

Она што е најважно е да се провери дали топлината излегува од вашиот дом. Топлината во домаќинставата најчесто се губи низ неадекватните врати и прозори, а тоа може да го […]

Живот

Масло од рузмарин, домашен лек против целулит кој дава ефект

Целулитот  особено оној кој се наоѓа на задникот, стомакот, колковите и бутовите – знае да биде грозен и фрустрирачки  за секоја жена. На пазарот постојат многу анти-целулитни препарати кои успешно […]

Живот

Исчистете сè по ред: 7 трикови со детергент за перење алишта

Детергент за перење алишта, течен или прашок, може да се користи за чистење подови, отпуштање на канализација, перење автомобили и многу повеќе. Сепак, користете мала количина и некој поблаг детергент. […]

Љубов и секс

Мали трикови за оргазам што ќе го помести од умот

Ако сакате на партнерот да му пружите интензивно и незаборавно уживање, треба да ги знаете овие мали трикови. Се е до финесите. Главниот „прекинувач“ кој води до машката ејакулација и […]

Живот

20 генијални трикови кои треба да ги знае секој родител

20 Генијални трикови кои треба да ги знае секој родител Родителството е еден од најисполнувачките, но истовремено и најтешките предизвици со кои некогаш ќе се соочите во животот. Имате еден […]

Занимливости

Едноставни трикови за заштеда на струја кои веројатно не ги знаете

Едноставни трикови за заштеда на струја кои веројатно не ги знаете Моментот кога пристигнуваат месечните сметки за струја веројатно ви се крева косата, особено во зимските месеци. За среќа, благодарение […]

Занимливости

15 врвни трикови: Пастата ќе ја спаси пеглата, а балсамот ги отстранува прстените

Ако редовно се шминкате, ќе бидете изненадени кога ќе откриете во кои ситуации може да биде многу корисно сето тоа што имате во вашиот несесер. Козметичките производи што нормално ги […]