Ознака: три трудници

Живот

Три трудници заразени со морбили абортирале на ГАК

На Гинеколошко акушерската клиника во Скопје во последните три месеци биле примени три трудници заболени со морбили, кај кои бил извршен абортус, пренесе “Плусинфо“. Двете пациентки се јавиле на првостепена […]