Ознака: троцифрен број новозаболени

Вести

Во последните 24 часа се направени 1721 тестирања, починати се 7 лица, а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19

Во последните 24 часа се направени 1721 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19 во: – Скопје 33 – Куманово 17 – Дебар 3 – Штип 5 – […]

Вести

Во последните 24 часа се направени 1486 тестирања, а регистрирани се 109 нови случаи на ковид-19

Во последните 24 часа се направени 1486 тестирања, а регистрирани се 109 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 40 -Куманово 10 -Штип 3 -Прилеп 12 -Тетово 6 -Струга 4 -Битола […]

Вести

Во последните 24 часа се направени 1756 тестирања, а регистрирани се 166 нови случаи на ковид-19 , починати пациенти нема

Во последните 24 часа се направени 1756 тестирања, а регистрирани се 166 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 46 -Куманово 17 -Дебар 3 -Штип 13 -Прилеп 12 -Тетово 11 -Струга […]

Балкан

Во Хрватска повторно троцифрен број на новозаболени

Во последните 24 часа вои Хрватска се регистрирани 151 нов случај на коронавирус, а починало едно лице, соопшти Националниот штаб на цивилна заштита. Како што се наведува, бројот на моментално […]