Ознака: Трошење

Хороскоп

Немаат мера: Овие хороскопски знаци најмногу трошат

Луѓето родени во некои знаци на зодијакот, познати се како најголеми потрошувачи. Тие тешко се воздржуваат кога станува збор за посегнување по паричникот, а штедењето за нив е непозната материја. […]

Живот

Истражување: Кога телото троши најмногу калории?

Според едно ново истражување, попладневната дремка или спиењето рано навечер троши многу повеќе калории отколку ноќното спиење. Истражување: Кога телото троши најмногу калории? Истражувањето покажало дека одморањето доцна попладне или […]

Живот

Колку калории се трошат додека стоиме исправени?

Ако работите исправени зад бирото со надеж дека ќе согорите повеќе калории во текот на денот, тогаш имаме една непријатна вест за вас. Научниците од Универзитетот во Јужна Каролина направија […]

Вести

СДСМ призна: Стопиле 340 милиони евра од државните резерви

Неодговорното трошење на државните пари веќе не може да се сокрие. Во Фискалната стратегија за ‎2018-2020 година од Министерството за финансии, Владата призна дека потрошила 340 милиони евра од девизните […]