Ознака: тројца загинати

Свет

Во поплави во Русија тројца загинати и над 350 повредени

Три лица загинаа во поплавите во Иркутската област, a 351 се повредени меѓу кои и 33 деца, соопшти претставник на руското Министерство за вонредни состојби. Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков […]

Свет

Олдтајмер покоси пешаци во Куба, тројца загинати и најмалку 20 повредени

Автомобил олдтајмер излета од познатиот булевар “Малекон“ во Хавана, Куба и влета меѓу пешаци. Како што соопштија кубанските власти три лица загинаа, а најмалку 20 се повредени. Двајца од повредените се […]

Вести Свет

Во Русија од експлозија на гас се сруши станбена зграда

При уривање на станбена зграда во рускиот град Магнитогорск загинаа три лица, а околу 80 се водат како исчезнати. Според руското Министерство за цивилна заштита, вонредни состојби и справување со последиците […]