Ознака: Тувалу

Занимливости

Држава со најмалку туристи во светот, а има и само еден хотел

Северно од Фиџи се наоѓа недопрена оаза со само еден хотел и одлични специјалитети.    Тувалу е идеална дестинација за оние на кои им пречи масовниот туризам. Државата се простира […]