Ознака: туку државјанство

Балкан Вести

Преспанскиот договор не признава македонска нација туку државјанство, бара да се разјасни Павлопулос

Грчкиот претседател изразил резерви за предложените амандмани на македонскиот Устав што вчера ги соопшти премиерот Зоран Заев. Прокопис Павлопулос, наводно, се спротивставил на членот 36, кој ги содржи референците за […]