Ознака: тумор

Сцена

На Кија Коцкар и откриле два тумори: Го молам Господ се да биде добро

На пејачката, учесничка и победничка во „Задруга”, Кристина Кија Коцкар, повторно и е дијагностициран рак. На 5 ноември и беше откриен тумор на дојка на Институтот за онкологија и радиологија […]

Сцена

Водителката Ана Михајловски итно оперирана од тумор

Ана Михајловски напипала израсток меѓу нејзините гради и пазувите поради што итно отишла на лекар каде и е утврдено дека мора веднаш да се отстрани таа маса. На водителката туморот и […]

Живот

Девет месеци страдала од страшни главоболки: Мислела дека не е сериозно а потоа ја слушнала застрашувачката дијагноза

Главоболките во современиот свет се толку вообичаени, а скоро никој не ги сфаќа како сериозни симптоми. А случајот на оваа жена покажува дека тоа е огромна грешка.Јадира Ростро (31) од […]

Живот

Изгледа како бебе да направило балон во мајчиниот стомак. Но, лекарот соопштил страшна вест!

Додека била на вообичаен преглед со ултразвук во бременоста, Теми Гонзалес од Мајами дознала ужасна вест.Имено, тогаш лекарите виделе бебе кое изгледало како да има надуен балон од својата уста. […]

Живот

Самохрана мајка не очекувала ништо лошо кога црна дамка ѝ се појавила на прстот. Но, следело изненадување кога отишла на лекар!

Младата Британка Мелани Вилијамс имала само 26 години кога дознала дека има тумор на кожата.Еден ден, таа воочила црна дамка на палецот на левата рака и не обрнувала многу внимание […]

Живот

Девојче на фотографијата изгледа среќно, но нејзината насмевка крие страшна тајна!

Бетани Томпсон (11) од Охајо, успеала да победи тумор на мозок, но нејзината приказна сепак трагично завршила. Девојчето пред повеќе од десет дена си го одзема животот, пишува „Дејли Меил“. Имено, […]

Живот

Толку била надуена што морала да отиде на лекар. Кога ѝ го отвориле стомакот… НЕВОЗМОЖНО!

Биле хипохондрици или не, навистина постојат ситуации во кои се загрижуваме за своето здравје, посебно кога на телото ќе ни се појави нешто што никој друг го нема. Затоа би […]

Живот

Тумор го уништи нејзиниот олимписки сон, но таа ја победила болеста и станала топ модел. Ова е нејзината приказна!

Австралискиот модел Ејми Пејковиќ открила дека нејзиниот олимписки сон бил уништен кога дознала дека има тумор на мозокот на свои 19 години.Професионалната скокачка во височина морала да биде оперирана, а […]