Ознака: Тунис

Ракомет

Мундијалот отворен со победа!

Македонските ракометари со 34:30 го победија Тунис во воведниот меч од СП во Франција.  Македонската ракометна репрезентација стартуваше со победа на Светското првенство во Франција. Избраниците на тренерот Лино Червар, […]

Вести

Тунискиот премиер Џебали поднесе оставка

Премиерот на Тунис, Хамад Џебали објави во вторникот дека поднесува оставка бидејќи не успеаја неговите обиди да формира технократска влада.„Ветив дека доколку не успеат моите иницијативи ќе поднесам оставка, и […]

Вести

Не успеа формирањето технократска влада во Тунис

Премиерот на Тунис, Хамади Џебали изјави во понеделникот по локално време дека не постигнал успех во формирањето на технократската влада, но одбил да поднесе оставка нагласувајќи дека сѐ уште постои […]