Ознака: Турингер

Ракомет

Вардарки славеа победа на гостувањето кај Турингер

Ракометарките на Вардар ја остварија втората победа во Лигата на шампионките совладувајќи го денеска на гостувањето германскиот првак Турингер во рамките од 2. коло на Ц групата со 29-19.Германките беа рамноправни […]