Ознака: турист

Занимливости

Турист на летување барал тајландска масажа за да се опушти, а еве што добил

Австралиски турист, се шокирал кога на грбот видел голема, црвена рана, која настанала после масажата, за која мислел дека ќе го опушти. Кандисе Реисон и нејзиниот сопруг Метју биле на […]

Вести

Овој Јапонец ќе биде првиот турист на Месечината

Јапонскиот милијардер и тајкун од областа на интернет продажбата, Јусаку Маезава (42) ќе биде првиот што туристички ќе ја посети Месечината. Тој со себе има намера да понесе и уметници […]

Балкан

Ајкула уби турист во познато летувалиште

Aјкула усмрти чешки турист во водите во близина на египетско одморалиште на Црвеното Море, објавија локалните власти. „Инцидентот се случил во четвртокот, 20 километри северно од Марса Алам, популарна нуркачка […]

Љубов и секс

Еве како се рангирани Македонките според “секс туристот” за најлесни девојки во светот

Мапата која што ја изработил еден „секс турист“ кој го прошетал цел свет, покажува во кои земји со девојките можете лесно да имате секс, а кои се потешки на тоа […]

Вести

Турист запалил тоалетна хартија и предизвикал ОГНЕНА СТИХИЈА!

Шпанските власти соопштиле дека денес на канарскиот остров Ла Палма се раширил пожар, кој го предизвикал германец, откако ја запалил тоалетната хартија која ја употребил.Огнената стихија умиштила измеѓу 3500 и […]