Ознака: Турска разузнавачка служба

Вести

Централата на Турската разузнавачка служба нападната

Централата на Турската разузнавачка служба е нападната од воени хеликоптери, при што се повредени три лица, изјави неименуван претставник на разузнавањето.Тој додаде дека директорот на службата Хакан Фидан е на […]