Ознака: турскиот аеродром Ататурк

Вести

Сведоци за нападот во Истанбул: „Пукаше на сѐ пред себе, беше облечен во црно. Лицето му беше…“

Преживеаните кои беа сведоци на крвавиот терористички напад на аеродромот „Ататурк“ во Истанбул , во кој загинаа најмалку 36 лица, а преку 150 се ранети, рекле дека на сите страни виделе трупови […]