Ознака: Турција

Вести

Турција: 4 дена карантин за целата држава за време на Рамазам Бајрам

Турција: 4 дена карантин за целата држава за време на Рамазам Бајрам Турција ќе го дочека големиот иcламcки празник Бајрам под четиридневен карантин, најави вчера турскиот премиер Реџеп Тајип Ердоган. Карантинот ќе […]

Вести

ТУРЦИЈА ОБВИНИ ПЕТ ДРЖАВИ ЗА ЗДРУЖУВАЊЕ ВО „СОЈУЗ НА ЗЛОТО“ ПРОТИВ НЕА

ТУРЦИЈА ОБВИНИ ПЕТ ДРЖАВИ ЗА ЗДРУЖУВАЊЕ ВО „СОЈУЗ НА ЗЛОТО“ ПРОТИВ НЕА Во понеделникот министрите за надворешни работи на Грција, Кипар, Франција, Обединетите Арапски Емирати и Египет одржаа конференциски повик […]

Балкан

ТУРЦИЈА: Уапсени се над 400 лица за ширење лажни вести за коронавирусот

ТУРЦИЈА: Уапсени се над 400 лица за ширење лажни вести за коронавирусот Турција уапси над 400 лица во последните 42 дена за споделување „неосновани и провокативни“ содржини на социјалните мрежи […]

Балкан

Над 400 лица уапсени поради ,,провокативни објави” за коронавирусот во Турција

Над 400 лица уапсени поради ,,провокативни објави” за коронавирусот во Турција Светот различно се справува со траумата од КОРОНАВИРУСОТ. Апсењата ги објави министерот за внатрешни работи Сојлу. Бројот на заразени […]

Балкан Вести

Прв смртен случај од КОРОНА во Албанија. Вирусот се појави и во Турција

Пациентка во Албанија, на возраст од 73 години, починала од компликации од коронавирус што воедно е и првата жртва во таа земја. Во Албанија се потврдени два нови случаи на […]

Вести

Тепачка во парламентот на Турција по прашање за интервенцијата во Сирија

Тепачка во парламентот на Турција по прашање за интервенцијата во Сирија. Се степаа големи групи на пратеници и не се штедеа тупаници. Судирот денеска започна кога Енгин Озкок од опозициската […]