Ознака: уапсени осум лица

Свет

Во Виетнам уапсени осум лица поврзани со смртта на 39-те мигранти во Британија

Осум лица се уапсени во Виетнам под сомневање дека се вмешани во смртта на 39-те мигранти кои беа пронајдени замрзнати во камион ладилник во Британија. Виетнамската полиција минатиот петок, исто […]