Ознака: убави

Живот

Колку сте убави, брзи или евентуално бремени – Ќе ви покаже вашиот ПАПОК!

Во папокот верувале или не, има преку 1400 различни видови бактерии, а во некои варијанти може да има и повеќе од 2500, покажала студијата на Универзитетот во Северна Каролина.Памукчињата пак […]

Фото

Најубавите ракометарки од Европското првенство во Србија

Преовладува општото мислење дека одбојкарките се најубавите жени што се занимаваат со спорт, но овие 10 ракометарки кои имаме шанса да ги гледаме на првенството во Србија ќе ве предомислат. […]

Фото

Тие се убави и без силикони

Многу пејачки и актерки се определиле дека природниот изглед е најдобриот, па се откажале од замената со вештачки. Сепак има и онакви кои и покрај трендот на силикони останале свои […]