Ознака: убиени лица

Вести

Убиени 6 лица под сомнеж дека се вампири

Шест жители на областа Муланџе во африканската држава Малави биле убени во текот на септември поради сомнеж дека се вампири.Во најмалку три инциденти, локални жители се самоорганизирале и ги нападнале […]