Ознака: УБИЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ

Вести

Во Лас Вегас убиени и полицајци кои не биле на должност

Полицијата во Лас Вегас соопшти дека во нападот за време на музички фестивал во градот се убиени неколкумина полицајци кои не биле на должност.Според полицијата, не е можно засега да […]

Црна хроника

ХАЈКАТА ПРОДОЛЖУВА: Убиен уште еден полицаец во Мисури, а друг е ранет во Џорџија

Денеска е убиен уште еден полицаец, по вчерашниот масакр кој се случи во Далас, пришто загинаа 12 полицајци.Полицаецот бил застрелан во Св. Луис – предградие во Балвин, Мисури. Друг полицаец […]

Вести

Познат е идентитетот на снајперистот кој изврши масакр во Далас!

Полицијата во Далас, го идентификува снајперистот кој го изврши масакрот во кој животот го загубија 5 полицајци, а 12 се тешко повредени.Станува збор за 25-годишното момче Миха Х. Џонсон од […]