Ознака: убиени

Свет

Со нож убиени четворица полицајци во полициската станица во Париз

Напаѓач вооружен со нож влетал во полициска станица во центарот на Париз, во близина на катедралата “Нотр Дам“ и убил четворица полицајци. Според првичните информации напаѓачот е убиен, а мотивите за […]

Свет

Жална глетка, повеќе од 11.000 птици убиени од град во Монтана

Силен град уби повеќе од 11.000 птици на 11 август, кога временската непогода ја погоди областа северозападно од Билингс, најголемиот град на американската држава Монтана. Според соопштението кое за медиумите го […]

Црна хроника

Ова се сестрите убиени во Загреб. Маја работела во салон за масажа каде и го запознала убиецот. За 8 дена требало да го прослави 35 роденден

Во злосторство какво не се памети во поновата хрватска историја, убиени се шест луѓе меѓу кои и едно 10-годишно дете. Разулавениот убиец до смрт исрешета двајца мажи, три жени и […]

Балкан Вести

Во автомобил во движење во Елбасан убиени три лица

Во вооружен напад врз возило во движење во градот Елбасан, Албанија убиени се три лица. Инцидентот се случил синоќа во 21:15 часот, кога три лица со калашњикови пукале во возилото со […]

Вести

Откриен идентитетот на херој од масакрот од Лас Вегас кој го воодушеви светот

Некои супер херои не носат маски, овој млад човек е фотографиран за време на најдраматичниот напад во Лас Вегас, а за многу кратко време тој стана херој низ целиот свет.Додека […]

Вести

Двајца турски војници убиени во судир со борците на ПКК во Турција

Двајца турски војници загинале во судир со борци на Курдската работничка партија (ПКК) во округот Шарнак во југоисточна Турција, јави турската телевизија НТВ.Во текот на операцијата на турските сили против […]