Ознака: убод

Живот

Победете ги досадните комарци: Со овие трикови ќе го ублажите убодот и чешањето

Доколку обидите да ги избркате со разни апаратчиња и спрејови не ви успеат и сепак завршите со убоди од комарци по телото, овие неколку совети ќе ви ја олеснат маката. […]

Занимливости

Почувствувала убод и се превиткувала од болки, дури на снимката видела што ја нападнало

Навивачка од Тексас во градина почнала да прави вежби, а штом се соблекла и застанала на земја, почнала да се превиткува од болки. Парис Монтгомери не ни сфатила дека ја […]

Живот

Како да се ослободите од чешањето по убод од инсект?

Со почетокот на топлото време, започнува и сезоната на комарците и другите слични инсекти. Овој трик ќе ви помогне многу лесно да се ослободите од досадното чешање предизвикано од убодот […]

Балкан

Бидете многу внимателни со овие инсекти: Самохрана мајка од Србија почина од убод од стршлен

38-годишната Санела Кадриќ, самохрана мајка на малолетно девојче, починала откако била касната од инсект додека собирала алишта. Трагедијата се случила во петокот во 14 часот, кога Санела од Лесковац собирала […]

Вести

Ја каснал крлеж и останала делумно парализирана

Отсуството на единствена законска регулатива што би ја уредувала проблематиката на употребата на Интернетот на меѓународно ниво и огромното влијание на Интернетот врз сите сфери на живеењето, отвора се повеќе […]

Живот

Му отекло лицето по убод од комарец – а во прашање било нешто многу полошо!

Метју Кирк (11), забележал дека го каснал комарец, додека бил на одмор со семејството. Тоа имало потполна логика – само што се вратиле од одмор на Мајорка и убодот оставил […]

Живот

ЕВЕ КАКО да ја ублажите болката во случај да ве касне оса, пчела или стршлен

Секој кој се здобил со убод од овие инсекти, знае дека болката може да биде многу непријатна…Овој совет го сподели пчелар, кој со години одгледува пчели и тврди дека ова […]