Ознака: ув ламби

Вести

ДИК: Сменети се УВ ламбите и гласањето се одвива непречено

На избирачкото место број 2011 во Теарце до 10 часот на гласање излегле 76 од запишани 714 избирачи, или 10.64 отсто, соопшти Државната изборна комисија (ДИК).Поради дефект на УВ ламбите […]