Ознака: удавена жена

Вести

Напнато во Калиманци: Нуркачи трагаат по возилото и возачот

Екипи на специјалните единици нуркачи го пребаруваат езерото Калиманци во месноста Рибнички Мост на меѓународниот пат за Бугарија, каде се претпоставува дека се наоѓа возилото и телото на 43-годишниот Дејан […]

Црна хроника

Се уште се трага по мажот и автомобилот во Калиманци

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Делчево и натаму врши увид на локацијата кај вештачката акумулација Калиманци, каде вчера беше пронајдено телото на една жена, информираат од Обвинителството.По […]

Црна хроника

Кај жената удавена во Калиманци најдени ТРАГИ НА НАСИЛСТВО

На телото на 31 годишната Тања С. кое вчера беше извадено од водите на езерото Калиманци се пронајдени траги на насилство. Сепак, според информациите до кои дојде Курир, како причина […]