Ознака: удавени

Балкан

Удавени двајца нуркачи на југоистокот на Грција

Двајца нуркачи се пронајдени мртви во подводна пештера кај островот Карпатос на југоистокот на Грција. Удавените нуркачи се странци на возраст од 65 и 30 години. Тие нуркале на длабочина од […]