Ознака: удово-демир капија

Вести

ОЈО со детали од страшната сообраќајка на патот Удово-Демир Капија

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Гевгелија врши увид на лице место на тешката сообраќајна несреќа кај Удово, во која животот го загубија две лица.Сообраќајната несреќа се случи […]

Вести

Загинатите родители на патот Удово-Демир Капија биле од Скопје

Сообраќајката се случи утрово околу 7 часот на патот Удово – Демир Капија, кај месноста Свети Петка.Во несреќата учествувале автомобил „фиат сеиченто“ и автобус на „Струмица експрес“. На самото место […]

Црна хроника

Страшна сообраќајка на патот Удово-Демир Капија: Родителите загинале, а детето се бори за живот!

Трагедија на магистралниот пат Удово­-Демир Капија. Брачен пар од Скопје загина, а нивното 7­-годишно синче се бори за живот, по сообраќајната несреќа што рано утрината се случи кај месноста викана […]