Ознака: ужас

Свет

Ужас во Мексико: Во бунар спакувани во 119 кеси најдени 44 раскасапени човечки тела

Во мексиканската покраина Халиско, полицијата во бунар најде остатоци од 44 човечки тела. Форензичарите за судска медицина во Мексико идентификувале 44 тела пронајдени во бунар во мексиканската држава Халиско, недалеку […]

Македонија

ДЕН ПО ТРАГЕДИЈАТА: Болна тишина и остатоци на местото каде вчера се случи ужас (ВИДЕО)

Во очекување на официјални информации од МВР само повторуваме дека во автобусот кој вчера се преврте кај Карпалак имало 50-тина патници. Петнаесет од нив за жал починаа, ноќеска невидената сообраќајна […]

Видео

Видео: На грбот ѝ се појавил овој ужас: Нема да ви биде добро кога ќе видите што излезе од него…

На грбот ѝ се појавил овој ужас…Не е за луѓе со слаб желудник.На ова видео е прикажано отстранување на инфицирана циста. Овој оперативен зафат е извршен под локална анестезија. Не […]

Вести

Еднократна парична помош од 100.000 денари за семејствата на починатите

Советот на Општина Гази Габа ја одржа 48мата(вонредна) седница по повод невремето и штетите од елементарната непогода кои се направија на територијата на општината.На седницата се усвои информацијата на градоначалникот […]

Вести

Како регионот известуваше за страшното невреме

Незапамтено невреме во Макеоднија, Катаклизма во Скопје, потоп во Македонија, главниот град под вода, вака медиумите од регионот известуваа за страшното невреме што вчера ја зафати метрополата и околината.Јутарни.хр објави […]