Ознака: ужинки

Нега и убавина

Уживајте без грижа на совест: Ужинки кои имаат помалку од 100 калории

ога започнувате со држење диета, најголем проблем е да се издржи оној период меѓу оброците кога се јавува чувството на глад. Во тие моменти е тешко да ѝ се одолее […]

Кулинарство

Еве неколку идеи за овошни салати – здрава ужинка!

Ви се јадеше нешто слатко, а освежително и здраво? Се што ви треба се неколку видови овошје, исечкани, прелиени со лимонов сок и спремни за дегустација! Црвено бобичасто овошје, банана, […]