Ознака: Украина

Вести

Македонија и Украина потпишаа Меморандум за соработка

Сојузот нa стопански комори на Македонија (ССК) и Стопанската комора за трговија и индустрија на Украина денеска, во рамки на Македонско-украинскиот бизнис форум што го организира ССК , потпишаа Меморандум […]

Вести

Хакираните документи на Сорос покажуваат дека тој ги манипулирал Европјаните за да ја прифатат Мајданската револуција

Купот документи добиени со хакирање и објавени на вебсајтот на DC Leaks покажа вмешаност на великанот во внатрешните работи на Украина, и обиди преку разни проекти и медиумски кампањи да […]

Занимливости

Во зоолошката градина во Украина се родиле 5 бели лавчиња, кои се вистинска сензација

Фоторепортерот АА одблизу забележал несекојдневна глетка, во зоолошката градина, каде се родиле 5 мали лавчиња, за кои се грижи тим од ветеринари, бидејќи станува збор за лавови кои ретко се […]

Видео

Необично СУШТЕСТВО пронајдено во село во Украина!

Селаните од едно украинско село, фатиле необично суштество, за кое тврдат дека е Чупакабра.Фатеното животно, долго време им правело проблеми на фармерите и ги убивало нивните кокошки и зајаци. Животното […]

Вести

Украинската опозиција се степа со полицијата пред судот во Киев

Тепачка избувна во судот во Киев, каде што во средата требаше да започне сослушување на сведок во случајот на убиството на познатиот украински бизнисмен Евгениј Шчербан од 1996 година, за […]

Вести

Се степаа пратениците во украинскиот парламент

Седницата на украинскиот парламент беше прекината во четврток, поради тепачката што изби меѓу пратениците на власта и опозицијата затоа што не се сложуваа околу изборот на парламентарни службеници. Прво, опозиционерите […]