Ознака: украси

Занимливости

Украси исполнети со џин се најновиот хит во оваа празнична сезона

Украси односно топчиња исполнети со џин се идеја на една британска компанија и не се сомневаме дека ќе бидат вистински хит за претстојната сезона на празничните забави. Иако сме на […]

Занимливости

Најубавата празнична фасада со огромна, црвена машна – Cartier во Њујорк

Традиционални штандови, божиќни базари, рачно иразботени украси, сијалички, неодоливи гастро понуди, мирис на цимет и варено вино… пред нас е најубавиот период од годината. А, секако, светските брендови со сите […]

Занимливости

Таа зеде неколку макарони, малку лепак и направи нешто волшебно!

Декември е. Улиците се опсипани со светла, а празничното расположение се носи низ воздухот. Сега е време да го поканиме и во својот дом.Воопшто не е задолжително домот да се […]