Ознака: улица „Македонија“

Македонија

Уште еден скопјанец каснат од куче скитник

Четириесет и деветгодишиот И.К. од Скопје е нова жртва на кучињата скитници. Вчера околу 11:00 часот додека се движел по улицата „Македонија“ бил каснат од куче-скитник. По нападот лекарска помош […]

Црна хроника

Хорор на улица „Македонија“: Го претепале до онесвестување

По кратко време, откако оштетениот го напуштил локалот, на улица „Македонија“, бил пречекан од пријавените кои го фатиле за раце и истите почнале да го влечат и физички го нападнале.  […]

Издвојуваме

450 Дедомразовци ја преплавија улица „Македонија“ во склоп на Дедомразовската трка

„Организацијата и реализацијата на денешниот настан се одржа совршено благодарејќи на нашите спонзори и поддршката која ја имавме од Град Скопје. Очигледно е дека сите учесници се расположени и убаво […]